r e k l a m a


Mitsubishi – auta na cesty zlevnila (počet příspěvků v diskusi: 54984)

Mitsubishi Motors v letní sezoně nabízí výrazné slevy na automobily, které jsou vhodné pro cestování a tahání těžkých přívěsů. Posuďte sami. Na všechny modely Mitsubishi Outlander je nabízena plošná sleva ve výši 90 000 Kč vč. DPH. Znamená to tedy, že verze 4x4 stojí 659 900 Kč. vč. DPH. Ještě věší slevy (150 000 Kč s DPH) jsou na všechny modely Mistusishi Pajero. Nejlevnější Pajero SWB stojí 849 900 Kč vč. DPH. U Mitsubishi L200 lez vybírat mezi slevou 50 000 Kč s DPH, nebo možnost nakoupit příslušenství ve výši až 133 000 Kč zdarma.

Ford FocusFord v ČR úspěšný (počet příspěvků v diskusi: 34367)

Ford se za první pololetí letošního roku, kdy prodal 8363 automobilů, znovu dostal na pozici nejúspěšnějšího dovozce do České republiky. V tuto chvíli mu patří 8% tržní podíl. Rekordním měsícem v celkové historii působení na českém trhu byl červen, kdy bylo zaregistrováno 1982 nových osobních a lehkých užitkových automobilů. S tržním podílem 10,2 % Ford obsadil první příčku mezi dovozci automobilů.
Nejprodávanějším Fordem v ČR byl v červnu model Ford Fusion s celkovým počtem 685 registrovaných automobilů. Následoval ho model Focus se 366 prodanými vozy a Mondeo s počtem 315 prodaných automobilů. Šampiónem mezi užitkovými vozy je dlouhodobě Transit.

iPAQ 316GPS navigace se zobrazením 3D budov- iPAQ 316 (počet příspěvků v diskusi: 16433)

Nová navigace HP iPAQ 316 je přenosný GPS přijímač vhodný pro použití v automobilu jako navigační systém. Jeho hlavní předností je jednoduché ovládání a veliký i na slunci dobře čitelný barevný display s rozlišením 800x480 bodů. Navigace využívá operačního systému Microsoft Windows Mobile 5.0, rozhraní pro připojení k PC je pomocí technologie Bluetooth, přístroj je poháněn procesorem firmy SiRF s frekvencí 600 MHz a operační pamětí o velikosti 128 MB. Přístroj poskytuje kromě běžných funkcí přenosných GPS přijímačů - automatické vypočtení trasy (od domu k domu) a 3D směrová navigace (včetně hlasové navigace), také absolutní novinku. GPS přijímač zobrazuje na displeji kromě dálnic, silnic a cest již také budovy ve 3D rozlišení, které vám pomůžou lépe se zorientovat v při vaší cestě. Podpora MP3/JPG formátů pro přehrání hudby či prohlížení fotografií pomocí SD slotu je již samozřejmostí
Ovládání přístroje je velmi jednoduché a po chvíli vám nebude činit potíže. Nainstalovány jsou podrobné mapy východní Evropy s navigačním softwarem, pro které je určena interní paměť 2GB nebo již zmíněný SD slot.

Cena: 10.251,- Kč s DPH

Více informací najdete na www.czc.cz


Tempo pastaKvalitní autokosmetika z Čech (počet příspěvků v diskusi: 553)

Česká tradiční značka autokosmetiky TEMPO nabízí přípravky na špičkové úrovni. Leštící pasta Tempo je určena především na staré laky, kterým vrací nevídaný lesk. Musí se však přidat ruka k dílu, protože na Tempo pastu se nedoporučuje strojní zařízení. Výsledek ale mile překvapí.
Výrobků v celé řadě autokosmetiky značky Tempo je však mnohem více, každý si může vybrat dle svých potřeb a typu automobilu - Autoleštěnky, Renoplasty, Autošampóny s vosky, Auto krémy, Leštící a ochranné ubrousky na palubní desky, rozmrazovače, apod. Nejvyhledávanější z nich jsou autoleštěnky, pro snadné a rychlé ošetření a ochranu laku automobilu. Jsou to prostředky na všechny druhy laků, které oživí barvy a dodají ošetřeným plochám vysoký lesk. Silikonový olej zde obsažený zajistí vodoodpudivost a konzervační schopnost voskového filmu, chrání také proti nepříznivým vlivům počasí. Snadné a rychlé rozleštění docílíte použitím speciální elektrické  leštičky.
Nyní přichází na trh značka Tempo s novým přípravkem - Autoleštěnkou s teflonem a nanočásticemi, vyrobeným dle nejmodernějších technologií. Obsažený teflon, vytváří extra silnou a odolnou vrstvu na autolaku, která dlouhodobě konzervuje a chrání lak proti vodě, výkyvům počasí, agresivním chemickým vlivům a slunečnímu záření. Čistí, leští a oživuje barvy. Více informací naleznete na stránkách www.autotempo.cz

Daimler Chrysler - model 300COsobitý Chrysler (počet příspěvků v diskusi: 691754)

Automobil s vlastní osobností, takový je Daimler Chrysler - model 300C. Zaujme především reprezentativním a přitom nevšedním design, ale také komfortními jizdními vlastnostmi. Unikátní maska chladiče je nepřehlédnutelnou dominantou vozu odkazující na slavnou minulost značky.
Vyšší koncepce karoserie a dlouhý rozvor náprav zajišťují pohodlí a lepší výhled z vozu, zatímco široký rozchod kol se stará o vysokou směrovou i podélnou stabilitu. Příjemný pocit jistoty umocňuje nadprůměrně bohatá bezpečnostní výbava. Standardem jsou přední a boční airbagy nebo patentovaná konstrukce využívající ocelových výztuh ve dveřích a strukturálních výztuh podlahy a boků vozu.
Model 300C má klasický pohon zadních kol. Vybírat lze ze čtyř nezvykle výkonných vznětových motorů, kde nechybí ani dnes již legendární motor 5.7 HEMI V8 s výkonem 335 koňských sil, s jehož pomocí zrychlíte z 0 na 100 za pouhých 6,3 s. Favoritem však je nový motor 3.0 CDR, pro který je charakterická vyspělá konstrukce, vysokotlaké vstřikování paliva a elektronická řídící jednotka. Díky hliníkovému bloku s litinovými vložkami válců váží pouze 208 kg. motor 3.0 CDR zachovává příznivý poměr výkonu a spotřeby paliva, přičemž průměrná spotřeba je pouhých 8,1 litru na 100 km. Nový turbodiesel vyniká tichostí a velmi kultivovaným chodem. Společně s touto novou hnací jednotkou přichází i nová 5ti-stupňová samočinná převodovka vybavená funkcí „Electronic Range Select“, která umožňuje přepnutí na manuální sekvenční volby rychlostních stupňů.
Interiér má nadstandardně luxusní výbavu a již v základní výbavě nechybí žádný komfortní prvek.
Chrysler pamatuje i na užitnou hodnotu a tak je vedle sedanu k dispozici také kombi 300C Touring.
Podrobnější informace naleznete na www.chrysler.cz

Jeep CommanderDobrodružství na kolech (počet příspěvků v diskusi: 35134)

Uvedením nového automobilu Jeep Commander dala společnost Jeep jasně najevo jakým směrem se budou ubírat její nové modelové řady v příštích dvou letech.
Několik podstatných změn bylo v rámci faceliftu provedeno v interiéru, kde byla značná pozornost věnována všem detailům. Zcela nová sedadla jsou pevná a přitom velmi pohodlná. Poprvé ve voze Jeep jsou uspořádána ve třech řadách. Každá ze zadních řad je umístěna výše než ta před ní. Díky tomu bylo dosaženo zlepšeného výhledu pro všechny cestující. Sedadla druhé a třetí řady lze sklopit a vytvoří tak zcela rovnou podlahu nákladového prostoru o objemu 1950 l. Stupňovitá střecha modelu Commander zajišťuje dostatek prostoru nad hlavami i pro cestující ve druhé a třetí řadě. Střešní okno umístěné vpředu doplňuje na přání dodávaná prosklená střecha Command-View i pro zadní sedadla.
Velmi dobré je chování v terénu o na silnici. Právě z tohoto důvodu byla použita nejmodernější dostupná technika - pohon 4x4, podvozek a pohonná ústrojí převzatá z vozu Jeep Grand Cherokee a jeden z nejpokrokovějších systémů pohonu všech čtyř kol na trhu Quadra-Trac II, který je tvořen elektronicky ovládanými diferenciály umožňující podle trakčních podmínek měnit poměr distribuované síly nejen mezi nápravami, ale také na jednotlivých nápravách. Teoreticky je tak možné převést téměř 100 % síly motoru pouze na jediné kolo.
K dispozici jsou tři pohonné jednotky. Motor 3,0 CRD je nejmodernější pohonná jednotka skupiny DaimlerChrysler a nabízí vynikající průběh výkonu a točivého momentu v nízkých a středních otáčkách. Vidlicový vznětový šestiválec využívá nejmodernější technologie značky Mercedes-Benz, jako například vysokotlaké přímé vstřikování Bosch (více než 1600 barů), turbodmychadlo s proměnnou geometrií rozváděcích lopatek nebo čtyřventiovou techniku, které jsou zárukou plnění emisních předpisů Euro IV. Navíc je tato pohonná jednotka vybavena i filtrem pevných částic a v neposlední řadě
Pro zákazníky požadující nejvyšší možnou úroveň dynamiky je připraven 5,7litrový motor HEMI nabízející zcela mimořádné parametry: 240 kW (326 k) a 500 N.m.
Více informací o novém voze Jeep Commander naleznete na www.jeep.cz.


Tip na výlet - Švýcarské penziony Eva Zion (počet příspěvků v diskusi: 51886)

Pokud vyznáváte aktivní pohyb, rádi cestujete a poznáváte nové lidi i prostředí, nebo plánujete dovolenou se svými přáteli, máme pro vás tip. Síť rodinných penzionů Eva Zion se nachází v malebném prostředí švýcarských Alp, v těsné blízkosti Ženevského jezera. Zde jsou připraveny speciální programy nabité sportem, dobrodružstvím a nevšedními zážitky.

Pozor při startování přes kabely (počet příspěvků v diskusi: 767)

Automobily jsou stále složitější. Některé závady si často způsobujeme samy, někdy paradoxně, když se snažíme pomoci jiným. Příkladem může být startování jiného automobilu přes startovací kabely.

„Problémy se studenými starty nemusí vždy souviset se špatným akumulátorem. Velmi často je na vině vadný spouštěč nebo špatný technický stav motoru. U vznětových motorů bývá problém zejména v dosluhujících žhavicích svíčkách nebo v nižší kompresi způsobené nadměrným opotřebením motoru. Špatný může být také alternátor. Ten můžeme zničit například ve snaze pomoci nastartovat jiný automobil přes propojovací kabely. Setkávám se s velmi častým, ale mylným názorem řidičů, že když startují automobil přes startovací kabely, musí motor běžet, aby dobíjel akumulátor. To je ale zásadní omyl. Naopak, velký odběr proudu z akumulátoru dárce může způsobit zničení alternátoru u běžícího motoru. Týká se to především starších vozidel. Mnoho současných moderních alternátorů se s proudovými šoky dokáže vypořádat. Navíc motoristé velmi často používají zcela nevyhovující startovací kabely, které koupí v nejmenovaném prodejním řetězci za 100 Kč. Kvalitní kabely jsou podstatně dražší. Čím více dokáží přenést ampér, tím vyšší je jejich cena. Neméně důležité je provedení svorek, které se připevňují na kontakty akumulátoru. Navíc kontakty v místě uchycení svorek je nutné očistit nejlépe drátěným kartáčem od zoxidovaného kovu,“ dodává Josef Vejvoda z firmy JV Servis, jehož společnost se specializuje především na opravy automobilů 4x4 a off-road.


Zachraňte motor (počet příspěvků v diskusi: 788217)

Laboratoře Shell nabízejí motoristům zajímavou službu. Za přibližně 2000 Kč provedou základní rozbor motorového oleje, ze kterého lze vyčíst všechny důležité parametry. Podle stupně analýzy lze určit příčinu závady motoru. Výrobci automobilů občas k detailnímu rozboru olejů přistupují v případech reklamací převodovek a motorů. Tato služba je pro běžného motoristu nezvyklá. Z rozboru lze určit příčinu závady a její původ. Rozbor oleje dokáže ukázat i na případný počátek závady a tak lze předejít případnému pozdějšímu totálnímu zničení motoru. Ze základního rozboru oleje lze určit například obsah vápníku, zinku, molybdenu nebo fosforu. To jsou prvky, které se do oleje dostávají z paliva motoru. Železo, chrom, měď, olovo, cín, hliník jsou zase obvyklé otěrové kovy. Jejich vyšší obsah v oleji ukazuje na rychlé opotřebovávání motoru způsobené například nekvalitním motorovým olejem nebo na překročení pravidelného výměnného intervalu.
Analýzy motorových a převodových olejů jsou především v zahraničí velmi často využívanou službou. U nás tato praxe není tak obvyklá. Pro rozbor oleje by se měl rozhodnout každý, kdo pozoruje výraznou změnu chování motoru (vibrace, kovové zvuky z motoru, vysoká kouřivost, výrazná ztráta výkonu). A nebo má vážné podezření na kvalitu svého servisu. Může se jednat i o závady způsobené použitím levnějšího, nedostatečně kvalitního motorového oleje. Na to jsou nejvíce náchylné moderní vznětové motory.

r e k l a m a